Wysniony Ogród

Just another weblog

Bij szkodnika!

Wrzesień 26th, 2014

Macie już dość ciągłych wizyt uprzykrzających życie gości, którzy torpedują Wasze starania przy pielęgnacji ogrodu? Jeśli tak, zapraszam do lektury dzisiejszego tekstu. Będzie o sposobach, jakie można użyć przy zapobieganiu i wypędzaniu szkodników.

Bardzo przyjazne dla naszego ogrodu i całkiem skutecznie odstraszające różne paskudztwa są naturalnie sadzane rośliny. Na mszyce bardzo dobrze działa wykładana naftalina, ale też rumian szlachetny. Pomóc mogą również owady, więc warto postarać się o parę biedronek. Jeśli trudno opanować nam duże ilości mszycy, można postawić na środki chemiczne i pryskanie. Jednak tylko w bezwietrzne dni!

Jeśli z kolei nie podoba nam się inwazja ślimaków -bo powiedzmy sobie szczerze, nie wyglądają one zbyt atrakcyjnie i niszczą nasze uprawy- należy odrobinę utrudnić im dotarcie do nas. Można wysypać żwir bądź użyć trocin. Ostatecznie, jeśli nie chcemy się męczyć, można powalczyć chemią i środkami przeciw ślimakom.

Z niemile widzianych gryzoni, możemy spotkać u siebie norniki. To taki stwór podobny odrobinę do szczura, czyli nic przyjemnego. Walczymy z nimi zapachem – sadzimy czarny bez i gorczyce. Warto zainwestować też w kota, naturalnego łowcę. Jeśli jednak mamy na koty uczelenie, wystawiamy trutki bądź w ostateczności – gazujemy.

Kolejnym razem będzie o innych szkodnikach, zapraszam!

Comments are closed.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.