Wysniony Ogród

Just another weblog

Ochrona ogrodu w zimie

Grudzień 31st, 2014

Zimowa pora w ogrodzie to swoista walka z deszczem, śniegiem, mrozem i wiatrem. Prawda jest niestety taka, że musicie dbać szczególnie o krzewy i drzewa bo jeśli to zaniedbacie , na wiosnę niestety nic nie pozostanie i ogród będzie lśnił pustkami. Nie przejmujcie się więc ani trochę mrozem i przymrozkami, bo i tak co roku występują a wy niestety ale musicie zadbać o to, żeby ogród przetrwał w zimie. Trzeba zadbać o te i inne krzewy bo one też przemarzają i tracą na wyglądzie ,a nieodpowiednio pielęgnowane mogą uschnąć. Dlatego pamiętajcie, żeby dbać szczególnie o krzewy i drzewa bo jeśli to zaniedbacie , na wiosnę niestety nic nie pozostanie i ogród będzie lśnił pustkami. Więc nie przejmujcie się więc ani trochę mrozem ani przymrozkami, bo i tak co roku występują a wy , prawda jest taka że niestety ale musicie zadbać o to, żeby ogród przetrwał w zimie.
Krzewy chrońcie przed mrozem w doniczkach i otoczcie je dodatkowo styropianem. Obwiążcie je sznurkiem, żeby styropian nie odpadł.
Pamiętajcie, że jak spadnie śnieg musicie go strzepywać ręcznie , żeby nie połamał gałęzi. Dodatkowo starajcie się , żeby całe kokony obwiązywać sznurkiem ,żeby była to jedna całość. Spowoduje , że wtedy pod wpływem śniegu nie złamią się gałęzie. Jeśli zastosujecie wszystkie te rady, nic się nie stanie.

 

Comments are closed.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.