Wysniony Ogród

Just another weblog

Altanki

13 stycznia, 2015

Tematem dzisiejszego posta będzie altana ogrodowa. Obecnie mamy zimę i na dworze zalega śnieg. Jednak pewnego dnia, śniegu już nie będzie i wtedy możemy przystąpić do budowy altanki, która w lato będzie miejscem, gdzie spotyka się rodzina, je , bawi i wspólnie spędza ze sobą czas.

Żeby zabrać się do budowy altanki, należy wykonać projekt jej budowy, oraz się zastanowić z jakiego materiału, powinna zostać wykonana. Do wyboru mamy: drewno, metal, cegła, kamień, beton i szkło.

Zacznijmy omawianie od drewna. Jest najpopularniejszym materiałem, który jest stosowany przy budowie altanek. Poza tym , altanka zbudowana z drewnianych desek wygląda najlepiej. Drewno jest miękkie i łatwo można je formować, wykonując altankę samemu. Dodatkowo, należy pamiętać, że zanim zaczniemy budować, deski wymagają impregnacji.

Metalowe altany są budowane rzadziej niż drewniane. Ich zaletą jest niewątpliwie wytrzymałość. Najczęściej spotykane altany oplecione są przez zieleń.

Ceglane altany, wyglądają bardzo dobrze i są równie reprezentacyjne co drewniane. Przeważnie budowane są z cegieł, a kamień służy jako element wykończeniowy i dekoracyjny.

Sami widzicie, że do budowy altanki możecie wykorzystać różne materiały. Jedne wyglądają lepiej a inne trochę gorzej. Bez względu na to, jakiego materiału chcecie użyć pamiętajcie o jednym. Każda altanka powinna mieć dobrze przygotowany projekt, który uwzględnia wszystkie elementy nośne i ruchome. Oczywiście, przy niektórych można zamiennie stosować inne elementy, pod warunkiem zachowania przez nich właściwości fizycznych. Budujcie wasze wymarzone altanki, i dobrze spędzajcie w nich wolny czas.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.