Wysniony Ogród

Just another weblog

Jak zadbać o ogród w okresie jesiennym?

12 kwietnia, 2015

2590943121_79a46eee86

Jesień to czas kiedy szczególnie musimy zadbać o nasz ogród. Odpowiednie przygotowanie roślin do zimowych temperatur i nie rzadko mroźnej, niskiej temperatury jest bardzo ważne.

481638233_77e61d8974

Przede wszystkim musimy przekopać ziemię i dostarczyć jej odpowiedniego nawozu. W zależności od rodzaju gleby musimy wybrać naturalne nawozy lub sztuczne mieszanki. Możemy zdecydować się na wapniowaniem lub też nawieźć ziemię potasem oraz fosforem. Dzięki temu gleba ożywi się i odpocznie.  Przed sezonem jesiennym  warto pozbyć się chwastów – zabierają one rośliną niezbędną wodę, światło i sole mineralne. Jeśli jesienią zadbamy o odpowiednie odchwaszczenie sprawimy, że wiosną pierwsze chwasty pojawią się później.

autumn

Przycinajmy żywopłoty. Zadbamy przez to o roślinność, ale także wizualną stronę naszego ogrodu. Estetyczny, zadbany żywopłot sprawia, że czujemy się w naszym ogrodzie przytulnie. Musimy pamiętać również o regularnym grabieniu ogrodu i usuwaniu zbędnych liści.  Jeśli zadbamy o nasz ogród jesienią – wiosną znów przywita nas pełnią kolorów.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.